W owym artykule podniosę kwestię otwarcia sklepu online. Pominę jednak kwestię wyboru branży, otwierania firmy, czy też różnych formalności z GIODO włącznie. Wpis dotyczy kwestii bardziej technicznych, nie wykluczając selekcji modelu sklepu online.
Pierwsze zapytanie, które powinniśmy wspólnie zadać to czy zamierzamy założyć sklep internetowy jako usługę, czyli model SaaS, czy może posiadać system sprzedaży internetowej na swym własnym serwerze, do którego będzie zawsze dostęp. Każdy z tych dwóch modeli ma swoje zalety oraz wady. Osobiście preferuję internetowe sklepy uruchamiane na własnych hostingach, choćby z uwagi na pełny dostęp do informacji. Jeśli postawimy na tego typu oprogramowanie sklepu internetowego to należy następnie wybrać konkretny system. Wybór jest doprawdy duży, począwszy od oprogramowań komercyjnych typu CS-Cart po rozwiązania całkowicie bezpłatne jak Magento, OpenCart czy PrestaShop.
Tak więc wracając do tematu głównego, czyli jak założyć sklep internetowy? należy najpierw wybrać spełniający nasze wymagania system sprzedaży, następnie zainwestować w dobre konto na serwerze, przerzucić przy pomocy klienta FTP pliki oprogramowania sklepu internetowego na serwer, a także utworzyć bazę danych MySQL na serwerze, która będzie przechowywać wszelkie informacje. Wówczas należy jedynie zainstalować zgodnie ze wskazówkami dostarczonymi przez producenta wybraną aplikację sklepu internetowego. Teraz czeka nas uzupełnienie asortymentu sklepu oraz wszelkich danych, które są potrzebne do sprzedaży online. W obecnej chwili nic już nie przeszkadza, by zarabiać pieniądze na założonym właśnie sklepie online. Jednakże do tego potrzebni są użytkownicy, więc i reklama w różnej formie…
A może Ty planujesz otworzyć swój własny sklep internetowy?
ostatnie komentarze